Если нотариус против, то снимать нельзя.
Стаття 307 Цивільниого кодексу України:
1. Фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру.
2. Фізична особа, яка погодилася на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, може вимагати припинення їх публічного показу в тій частині, яка стосується її особистого життя. Витрати, пов'язані з демонтажем виставки чи запису, відшкодовуються цією фізичною особою.
3. Знімання фізичної особи на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, в тому числі таємне, без згоди особи може бути проведене лише у випадках, встановлених законом.
ПРАВО НА СЪЁМКУ -- любые средства фиксации, происходящих событий, разрешены Законами Украины! В большинстве случаев аудио, фото, видео фиксация может оказатися единственным доказательством совершённого правонарушения! ПОМНИТЕ ЭТО!!! -- при препятствовании в сборе, хранении и использовании информации -- наступает уголовная ответственность. – ст. 34 Конституції України – всі громадяни мають право вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію усно, письмово чи в інший спосіб на свій вибір;
- ст. 7, п. 2 закону "Про інформацію" – ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм та джерел одержання інформації; - стаття 21, п.4 закону «Про інформацію» – до інформації з обмеженим доступом не можуть бути віднесені такі відомості: 4) про факти порушення прав і свобод людини і громадянина; 5) про незаконні дії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб. – ст. 302 Цивільного кодексу України – фізична особа має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію. Сбор, хранение, использование и распространение информации не допускається тільки про особисте (!) життя фізичної особи без її згоди – ст. 307 Цивільного кодексу України – ЗГОДА ОСОБИ на знімання її на фото-, кіно-, теле-чи відеоплівку не потрібна, якщо зйомки проводяться відкрито в громадських місцях: в магазинах, ресторанах, дискотеках, театрах, концертах, на вулиці, зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру. Подтверджением и ярким примером этому является съёмка вэб-камерами в служебных помещениях приёма граждан, в организациях независио от их статуса, торговых центрах, магазинах, на улицах, дорогах и т.д. Съёмка является не только превентивным средством для предотвращения совершения противоправных действий, но и фиксацией этих действий п.4 ст.21 закона «Про інформацію» – до інформації з обмеженим доступом не можуть бути віднесені такі відомості: 4) про факти порушення прав і свобод людини і громадянина (то есть, ПРАВОНАРУШЕНИЯ). – ст. 4 закону України «Про державну службу» – Державна служба грунтується на таких основних принципах: верховенство права; демократизму і законності; пріоритету прав людини і громадянина; прозорість діяльності (то есть, відкритість і гласність!) - ст. 8 – Державний службовець повинен: шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників; дотримуватися високої культури спілкування; не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам державної служби чи негативно вплинути на репутацію державного службовця. Ст. 8 – Основними обов'язками державних службовців є: додержання Конституції України та інших актів законодавства України; недопущення порушень прав і свобод людини та громадянина; - ст. 9 закону України "Про Національну поліцію" – діяльність поліції є гласною (поліціянти - є службовими особами – ЗУ «Про державну службу»). - ст. 10 Конвенции про защиту прав и основополагающих свобод человека … о не допуске использования свободных ограничений права на информацию … любые случаи ограничения в доступе к информации должны определяться только Законом! - статья 19 общей декларации прав человека; - статьи 18, 19 Международного пакта о гражданских правах человека – каждый человек имеет право собирать, сохранять использовать и распространять информацию устно, письменно или другим способом – на свой выбор.
ОТЖЕ, по закону Украины «Про інформацію», ст. 7, п. 2 -- люба особа може вимагати від посадових осіб усунення будь-яких порушень його права на інформацію!
Ни уголовный, ни административный кодексы не считают правонарушением видеосъёмку должностного лица, который исполняет свои служебные обязанности, граждане не обязаны исполнять распоряжения прекратить такую съёмку – подобное требование является незаконным!,
и вы можете откровенно заявить такому должностному лицу, что он по закону – «оціночні судження» ст.30 ЗУ «Про інформацію», а также вышеуказанным законам является правонарушителем и безграмотным хамом!
Ст. 34 Конституции, даёт возможность будь-какому человеку собирать информацию, в том числе, и про должностных лиц, и про государственный орган, и про полицию, и т.п.
Пусть должностное лицо не путает свою личную жизнь с публичным исполнением своих обязанностей – к нему не вламываются с видеокамерой в его дом.
Ст. 32 КУ, без согласия человека запрещает сбор, именно, конфиденциальной, то есть, частной информации про него, и эта же статья запрещает ограничивать сбор информации во всех остальных случаях. Ст. 21 закона "Про інформацію" подчёркивает, что інформація про суб'єктів владних повноважень не може бути конфіденційною, а значить є відкритою.
Пребывая на службе, чиновник или должностное лицо (включая полицейского) является не частным лицом, а исполнителем возложенных на него государством функций, т.е. ПУБЛИЧНЫМ ЛИЦОМ, и сбор информации про то, как он исполняет эти функции, Конституция Украины и закон «Про держслужбу» не запрещает. Тем более, что до інформації з обмеженим доступом не може відноситься інформація про факти порушення прав і свобод людини, а також інформація про незаконні дії органів державної влади і їх посадових і службових осіб.
Ст. 307 ЦКУ чётко обозначает – «отримання згоди навіть фізичної особи на зйомку, якщо зйомка проводиться відкрито в службовому приміщенні, в кабінеті, на вулиці, на зборах, конференції, мітингу або на інших заходах подібного характеру, не є обов'язковою.
Таким образом, заборони на проведення зйомки (а тим паче аудіо-запису) ПОСАДОВОЇ ОСОБИ (а тим паче в службовому приміщенні, де вона виконує посадові обов'язки та ще й при виконанні своїх посадових дій) Цивільний кодекс не містить.
Предметом порушення є збір саме конфіденційної інформації – даних про сім'ю, стан здоров'я, майнове положення, релігійні переваги, сексуальну орієнтацію.
На сьогодні чинне законодавство України НЕ ЗАБОРОНЯЄ!!!!! відеофіксацію посадових осіб, під час виконання їхніх службових обов’язків, бо посадова особа по статусу є публічною особою і відповідно не може закрито проводити свою діяльність. Службова діяльність посадової особи – публічна сфера! І в зв’язку з цим, в службових приміщеннях посадових осіб установлена відео-зйомка прийому громадян і посадові особи не можуть заборонити громадянам аналогічного права – проводити фіксацію їхніх дій, будь-якими засобами, і громадяни вправі!!! для запобігання провокацій та неправомірних дій зі сторони чиновників та їх підлеглих! Знімати події, у яких беруть участь і які стосуються їхніх прав і інтересів!!! (точка!)